Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rodzina pamięta o Oleńce  

O NASZEJ OLI-FASOLCE  

ola1

Szanowni Państwo! Droga Rodzino!

Nasza córka, Ola, jest dzieckiem niepełnosprawnym. Wielomiesięczne pobyty w szpitalu, specjalistyczne badania oraz konsultacje medyczne nie pozwoliły na postawienie jednoznacznej diagnozy. Jej choroba objawia się opóźnieniem psychoruchowym, padaczką z napadami polimorficznymi i encefalopatią, utratą wzroku, brakiem umiejętności pionizacji i koordynacji ruchowej. Ola od ponad 8 lat znajduje się pod stałą opieką neurologów, genetyków, urologów oraz nefrologów, także hematologów i okulistów. Wymaga też regularnych ćwiczeń rehabilitacyjnych, logopedycznych, psychologicznych, pedagogicznych oraz wszelkich dostępnych terapii wczesnego wspomagania takich jak: terapia żywienia, muzykoterapia, tyflopedagogika czy dogoterapia.

Ola w lutym 2014 roku skończy 9 lat. Od września 2012 roku Ola została przyjęta w poczet uczniów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 150 przy Zespole Szkół nr 11 w Krakowie. Obecnie jest w II klasie. Wszystkie zajęcia odbywają się w domu każdego dnia ze względu na stan zdrowia. Przyjeżdżają do nas specjaliści z zakresu fizjoterapii, tyflopedagogiki i oligofrenopedagogiki.

Dotychczasowe Państwa wpłaty pozwoliły na współfinansowanie zakupu bardzo potrzebnych i ważnych urządzeń (m.in. ssaka, butli z tlenem, specjalistycznego łóżeczka, sprzętu rehabilitacyjnego oraz specjalistycznego wózka). Dzięki Państwa hojności Ola mogła skorzystać z wczasów rehabilitacyjnych.

Wszystkim, którzy już Olę znają i przekazali swój 1% lub darowiznę - z całego serca dziękujemy. Jest to nieoceniona pomoc. Niestety, nie jesteśmy w stanie dotrzeć do Wszystkich Ludzi Dobrej Woli, którzy nas wspierają, dlatego też prosimy o przekazanie słów podziękowań w naszym imieniu. Poniżej dołączamy kilka zdjęć Oli z ostatnich miesięcy. Odpowiemy na wszystkie maile, pytania lub listy kierowane do opiekuna strony internetowej poświęconej rodzinie Mierzwów i jej przyjaciołom.

Jeśli i w tym roku moglibyście nam Szanowni Państwo pomóc, będziemy równie wdzięczni:

przy indywidualnych wpłatach darczyńców prosimy wpisać

Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół KLIKA

31-043 KRAKÓW, ul. Stolarska 12

Bank PKO S.A. Nr konta: 86 1240 4650 1111 0010 3971 5330

Z dopiskiem Ola-Fasolka  

przy przekazaniu 1 % podatku dochodowego prosimy wpisać

Numer KRS 00 00 23 60 96

W rubryce szczegółowy odbiorca - Ola-Fasolka  

Anna i Ryszard Wareccy - rodzice Oli

Kraków, w styczniu 2014 roku    

Osobom zainteresowanym skontaktowaniem się z rodzicami Oli podam adres ich zamieszkania i numer telefonu.

Wojciech Mierzwa Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

 

ola4

           

 

 

Ola na turnusie rehabilitacyjnym w 2013 roku  

       

 

 

Ola na wernisażu w szkole - na sztalugach zamieszczone prace Oli  

ola5
ola2

         

 

 

Odpoczynek w mieszkaniu rodzinnym

         

 

 

 

Ola na Wigilii w 2013 roku  

ola3
   
Free business joomla templates