Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Rodzina jest podstawową komórką społeczną, jest naturalną społecznością, w której mężczyzna i kobieta są wezwani do przekazywania  życia.  Związki  wewnątrz  rodziny  kształtują  pokrewieństwo  odczuć,  uczuć i dążeń. I są to związki najbliższe: Rodziców i Dzieci. Ale istnieją jeszcze inne więzi wynikające z pokrewieństwa krwi. I tu pojawiają się bliscy czy dalecy krewni: Babcie, Dziadkowie, Ciocie, Wujkowie, itd. Do tak właśnie rozumianej społeczności kierujemy nasz informator.

             Każda społeczność posiada swoją historię, swoją genezę, swoich założycieli. Więź pomiędzy poszczególnymi grupami tworzącymi rodzinę ulega osłabieniu, a przyczyn tego stanu jest wiele. Dlatego chcemy za pośrednictwem Rodzinnika M i inicjatyw, które się zrodzą wśród nas, tę więź odtworzyć na nowo i znacznie ją pogłębić oraz ocalić od zapomnienia choćby niektóre fakty z historii naszej RODZINY.  By  nikt  nie  poczuł  się  odrzucony,  wyizolowany,  by  nikt nie  wstydził  się swojej RODZINY, by wszyscy poznali Jej historię i  teraźniejszość (z zamieszczonego w pierwszym numerze Rodzinnika M artykułu Ryszarda Wareckiego).

               Wydawany za własne środki w nakładzie 150-200 egz. Rodzinnik M ukazywał się nieregularnie, w miarę gromadzonych przeze mnie informacji o rodzinie oraz otrzymywania artykułów do druku. Dotychczas ukazało się osiem wydań: w 1995 r., dwa w 1996 r., w 1997 r., w 1998 r., w 2000 r., w 2007 r. i w 2010 r. Numer 8 (2010 r.) był ostatnim wydanym tradycyjnie (druk na papierze) i rozsyłanym za pośrednictwem Poczty Polskiej. Począwszy od numeru dziewiątego Rodzinnik M będę rozpowszechniać wyłącznie drogą elektroniczną, co ma ułatwić kontakt z rodziną i nieco zmniejszyć ponoszone dotychczas wydatki. Wiadomość o tej zmianie uprzejmie proszę przekazywać bliższej i dalszej rodzinie przy każdej nadarzającej się okazji. Warunki zamieszczania materiałów w „nowym” Rodzinniku M na ogół nie uległy zmianie. Przypominam je cytując z niewielkimi zmianami obszerne fragmenty informacji z przedostatniej strony dotychczasowych informatorów.

 

Wydawca:

Wojciech Mierzwa

Redaguje zespół:

Wojciech Mierzwa i Tomasz Mierzwa

Redaktor techniczny:

Celina Mierzwa

Adres do korespondencji:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Warunkiem dostępu do lektury kolejnych numerów Rodzinnika M jest aktywny udział przy ich redagowaniu, a w szczególności pomoc w uzupełnieniu wiadomości o Rodzinie, przede wszystkim nt. ślubów, urodzin, zgonów, zmian miejsca zamieszkania itp. Szczególnie gorąco podziękujemy osobom, które zechcą przekazać do rodzinnego archiwum fotografie członków rodziny wraz z notatką o  osobach przedstawionych na zdjęciach. Nadsyłane teksty będziemy zamieszczać w miarę możliwości w najbliższym numerze (będzie o tym decydować kolejność zgłoszenia), bez zmian redakcyjnych i na odpowiedzialność autorów. Ich objętość nie powinna przekraczać sześciu stron maszynopisu (ok. 30 wierszy na stronie), łącznie z ewentualnymi rysunkami i dobrej jakości kolorowymi lub czarno-białymi fotografiami. W przypadku otrzymania dłuższych tekstów zastrzegamy sobie prawo do ich skracania, bez naruszenia zasadniczych myśli autora. Nadtytuły pochodzą od zespołu redagującego informator. Do umieszczenia w Rodzinnikach przyjmujemy również życzenia urodzinowe, imieninowe, z okazji rocznic ślubu i innych okoliczności, a także ogłoszenia o różnych formach działalności gospodarczej. Nie odpowiadamy za treść reklam. Ponieważ informator wydawany jest własnym kosztem nie mamy możliwości wypłacania honorarium autorom publikacji i doniesień, nie przyjmujemy także jakichkolwiek wpłat pieniężnych.

Wojciech Mierzwa

 

Free business joomla templates