Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dokumenty z archiwum Stanisława Mierzwy

DAR DLA MUZEUM W WIERZCHOSŁAWICACH


Z ogromną radością pragnę poinformować wszystkich przyjaciół naszej rodziny, że zakończyliśmy porządkowanie większości materiałów z archiwum śp. Stanisława Mierzwy i w kwietniu br. przekazaliśmy do Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach ich kolejną partię.

Wcześniej w trójkę, z braćmi Jackiem i Wincentym, a po śmierci Wincentego wspólnie z bratem Jackiem staramy się gromadzone przez ojca materiały z kilkudziesięcioletniej pracy społecznej i politycznej udostępnić także osobom spoza rodziny, przekazując je różnym instytucjom powołanym do przechowywania spuścizny po dawnych pokoleniach. Ponad tysiąc dokumentów z archiwum ojca (nie licząc jego Zapisków z chwil bieżących na kilku tysiącach stron maszynopisów i rękopisów, tysięcy listów i setek fotografii) już znalazło się w Bibliotece Jagiellońskiej, w Instytucie Pamięci Narodowej, w Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie oraz w Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach, gdzie urządzono izbę pamięci poświęconą Stanisławowi Mierzwie. Dla nas nagrodą za wysiłek nad przygotowaniem darów do przekazania są piękne podziękowania od wymienionych wcześniej instytucji, których kilka pozwalam sobie upublicznić dołączając poniżej.

Wojciech Mierzwa

Kraków, dn. 19.05.2018 r.

2002.08 2010.01.04.b
 2012.01  2013.01
 2013.04.23.b  2015.12
 2016.03  2016.09
2018.04
Free business joomla templates