Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Relacja Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY STANISŁAWA MIERZWY

- PIKNIK RODZINNY W BISKUPICACH RADŁOWSKICH

Po raz drugi już w historii działalności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich, 8 czerwca 2014 roku, odbył się Piknik Rodzinny, który był jednocześnie świętem patrona szkoły Stanisława Mierzwy. Tak jak poprzednio, tak i tym razem nie zmienił się jego cel. Po raz kolejny społeczność naszej miejscowości mogła razem spędzić wolny czas, bawić się, korzystać ze wspaniałej pogody, zacieśniać więzi rodzinne i społeczne. Ta niezwykle ciepła, familijna impreza, przyciągnęła na stadion Olimpii rzesze uczniów z rodzicami, młodszym i starszym rodzeństwem, babciami, dziadkami i sąsiadami. Podczas pikniku funkcjonowała kawiarenka, bufet z kiełbaskami, napojami, watą cukrową, popcornem i słodyczami. Można było skorzystać z malowania twarzy, na co chętnie przystało wielu maluchów.

Uczniowie szkoły i przedszkola przygotowali specjalnie na tę okazję występ dla mamy i taty. Zaprezentowali montaż słowno-muzyczno-taneczny, który wzbudził zachwyty publiczności. Dla wszystkich dzieci przygotowane były różnorodne konkurencje sportowe, m.in. rzut do celu, przeciąganie liny, rozgrywki badmintona oraz zabawy sportowe. Gośćmi specjalnymi byli członkowie rodziny patrona szkoły Stanisława Mierzwy. Swoją obecnością zaszczycił nas syn patrona, pan Wojciech Mierzwa z żoną Celiną i synem Tomaszem oraz żona nieżyjącego już Wincentego Mierzwy - pani Anna Mierzwa. Natomiast najstarszy z synów patrona, który nie mógł przybyć na spotkanie, pan Jacek Mierzwa, skierował okolicznościowy adres do całej społeczności szkolnej. Został on odczytany publicznie przy wszystkich uczestnikach pikniku. Szczególny charakter i znaczenie podczas pikniku miał II Bieg Pamięci patrona szkoły Stanisława Mierzwy. Został on rozegrany w różnych kategoriach wiekowych i na różnych dystansach. W kategorii przedszkolaków pierwsze miejsce zajął Krystian Marcinkowski, w kategorii uczniów klas I - III Dominik Nowak, a w kategorii dziewcząt klas IV - VI Karolina Krupa natomiast w kategorii chłopców klas IV - VI Paweł Wiszniewski. W ostatnim biegu na najdłuższym dystansie w kategorii OPEN wśród kobiet zwyciężyła Weronika Tracz, a wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wiszniewski. Startujący młodsi i starsi uczestnicy biegu zostali nagrodzeni dyplomami i słodkościami, a zwycięzcy otrzymali dyplomy i okolicznościowe medale. Medale zostały wręczone przez panią Annę Mierzwa, panią Celinę Mierzwa oraz pana Wojciecha Mierzwę i jego syna, pana Tomasza Mierzwę.

Zwieńczeniem konkurencji sportowych był mecz piłki nożnej: dzieci kontra rodzice, który mocno podgrzał emocje. Mecz zakończył się remisem, a w rzutach karnych lepsze okazały się dzieci. Ponadto na stadionie odbył się pokaz, specjalnie przygotowany na tę okoliczność, przez miejscowych strażaków. Strażacy zademonstrowali pokaz ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Wszystkich chętnych uczestników pikniku bawił DJ Tomek, który wraz z żoną przygotował zabawy, tańce i konkursy dla dzieci i dorosłych. Zabawy integracyjne dla uczestników pikniku przygotowali również nauczyciele Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Biskupicach Radłowskich. Najmłodsi uczestnicy pikniku sprawdzili swoje siły na dmuchanych zjeżdżalniach, które dostarczyły uśmiechów, radości i nieustających okrzyków zadowolenia. Kolejną atrakcją były przejazdy po okolicy bryczką, można było podziwiać uroki krajobrazu, malowniczo płynącego Dunajca, przyrody nieskażonej wielkomiejską zabudową, a dla milusińskich przedszkolaków, atrakcją była przejażdżka kucykiem.

Cała ta wielce wspaniała i atrakcyjna impreza mogła odbyć się dzięki zaangażowaniu ludzi wielkiego serca i wspaniałego gestu. A byli to: Zarząd Stowarzyszenia na rzecz wsi Biskupice Radłowskie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Biskupicach Radłowskich, Rada Rodziców, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Stowarzyszenie na Rzecz Sportu, Rekreacji i Turystyki „START” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Biskupicach Radłowskich.

Krzysztof Kucharski

Biskupice Radłowskie, 2.07.2014 r.

 

Foto: Krzysztof Kucharski

Free business joomla templates