Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WIELKANOC 2020

wielkanoc2020

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamo, dziwny człowiek stoi u drzwi naszego domu
Pierwszy raz go widzę, a twarz ma jakby znajomą
Mówi, że nazywa się JEZUS i czy możemy mu dać jakiś grosz
Mówi, że wyprztykał się z cudów i odwrócił się od niego los
Tak myślę, że to cudzoziemiec, Żyd albo Arab z urody
Aha to mi przypomniało, że chce też trochę wody
No, co, dać mu czego chce czy trzasnąć mu przed nosem drzwiami?
Dobra dam mu sześć pensów
Powiem, że tyle mamy i że zapomniałem o wodzie
Właściwie to świństwo, no nie, ale słowo, on jest taki brudny
Skąd przyszedł cholera go wie.
Mamo, on pyta o wodę – nie ma kubka - odpowiedziałem
W każdym razie dałem mu szóstkę
Jak się cieszył, żebyś wiedziała
Powiedział, że trzymają go przy życiu takie jak ta rzeczy małe.
Dał mi swój portret z autografem
i te trzy gwoździe zardzewiałe.

                                                                                          (Roger Mc Gough)


Droga Rodzino,


Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę». 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz znimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» 27 Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!» 28 Tomasz Mu odpowiedział: «Pan mój i Bóg mój!» 29 Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli.» (J 20,24-29)

Dziwny czas. Obecnie jesteśmy jak Apostołowie – zamknięci w swoich domach, mieszkaniach. Zamknięte urzędy, restauracje, kina, teatry, sklepy, muzea, kościoły… Ale poprzez zdobycze cywilizacji – telefon, Internet, telewizję, radio – możemy pewne sprawy załatwić, zobaczyć, kupić…

Dziwny czas. Możemy spotkać zmartwychwstałego Chrystusa w naszym domu, mieszkaniu, w bliskich. Przychodzi do nas mimo zamkniętych drzwi. Czy Go poznamy? Czy Go zaprosimy?

Dziwny czas. Radosnego Alleluja przekażmy – telefonicznie, mailowo, poprzez komunikatory – wszystkim bliskim. Alleluja na ten czas Wielkanocny

Życzy

Ryszard Warecki

Kraków, 9 kwietnia 2020

Free business joomla templates