Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WIELKANOC 2019

wielkanoc2019

„Szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał” (Mt28)

Bożym darem często jest co innego, niż się spodziewamy. Maria Magdalena odkryła to w Niedzielę Wielkanocną. I niekiedy - podobnie jak ona - potrzebujemy czasu, by zrozumieć, że właśnie doświadczamy zmartwychwstania. Później, jak się okaże, uczniowie będą mieli trudność z rozpoznaniem Jezusa. W Wielkanoc odkryli oni, że Zmartwychwstanie nie przychodzi wtedy, kiedy się go spodziewamy. Mogą minąć lata, zanim nastąpi. I zwykle trudno je opisać - bo to twoje zmartwychwstanie. Inni mogą go nie rozumieć.

Wielkanoc oznacza, że żyjący Chrystus może działać w nas i przez nas na rzecz innych - naszych bliźnich. W świetle Zmartwychwstania nasza wiara sprawdza się najlepiej: tutaj jest miejsce na jej „pracę”. Możemy więc podejmować różne zadania, gdyż posiadamy niepodważalne świadectwo zwycięstwa życia nad śmiercią, dobra nad złem, miłości nad nienawiścią i prawdy nad fałszem.

Droga Rodzino

„Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” (J20,29). Niech Zmartwychwstały Jezus umacnia Was i Wasze Rodziny w miłości, ufności i nadziei.

Ryszard Warecki

Kraków, w kwietniu 2019 roku

Free business joomla templates