Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

2012.03.27.

Promocja książki STANISŁAW MIERZWA 1905-1985 LUDOWIEC I DZIAŁACZ NIEPODLEGŁOŚCIOWY w Auli ks. J. Tischnera przy ul. Gołębiej 13 w Krakowie, zorganizowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej - Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie oraz Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

2012.04.19.

Otwarcie wystawy BAUDIENST Polska Służba Budowlana w Generalnym Gubernatorstwie 1940-1945 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Al. Łukasza Cieplińskiego, zorganizowanej przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, Fundację „Polsko-Niemieckie Pojednanie” i Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie oraz wykład dr. Janusza Gmitruka Historia pisana chłopską krwią w sali konferencyjnej IPN Oddział w Rzeszowie, ul. Szopena 23 połączony z prezentacją książki Stanisław Mierzwa 1905-1985. Ludowiec i działacz niepodległościowy.

2012.04.27.

Otwarcie wystawy Chłopska pielgrzymka z Wierzchosławic na spotkanie z Ojcem Świętym. 9-10 czerwca 1987 r. w kościele pw. MB Pocieszenia w Wierzchosławicach, zorganizowanej przez Muzeum Okręgowe w Tarnowie Oddział Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

2012.06.17.

Jubileusz 40. lecia działalności Muzeum Wincentego Witosa w Wierzchosławicach i Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Wincentego Witosa; w programie uroczystości m.in. wręczenie medali okolicznościowych, otwarcie wystawy fotograficznej Życie i działalność Wincentego Witosa, referat prof. Franciszka Ziejki Wspaniały typ chłopa polskiego, podniesiony do wyższej potęgi. Stanisław Pigoń wobec Wincentego Witosa, przekazanie do Muzeum sztandaru ludowego z Nowej Soli, występy artystyczne zespołu muzycznego.

2012.08.15.

Uroczystości w Tarnowie związane z rocznicą Bitwy Warszawskiej oraz spotkanie ludowców w Zagrodzie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach.

2012.09.22.

Spotkanie w Krakowie-Kurdwanowie krakowskiego „pnia” rodziny Mierzwów.

Free business joomla templates