Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O aktywnych emerytach i rencistach

WIECZÓR POEZJI KOŚCIELNICKICH TWÓRCÓW

W dniu 18 października 2016 r. w Klubie pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, w Os. Kościelniki, w ramach Projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Jesienne Dni Seniora, odbył się Wieczór Poezji Kościelnickich Twórców. Spotkanie zostało przygotowane przez zespół „Kościelanki”, wywodzący się z Koła Emerytów i Rencistów nr 11 w Kościelnikach, przy współpracy z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta.

Czytane były wiersze Kościelnickich Twórców, czyli: Pana Eugeniusza Gierasa, Antoniny Kawuli oraz Anieli Musiał. Zapoznano zebranych z esejami Pani Heleny Ściborowskiej-Mierzwiny, opowiadającymi o historii Kościelnik. Były to eseje: „Święte figury na wsi” oraz „Zatarg z dworem i skarga chłopów do cesarza Franciszka Józefa”. Czytanie wierszy i esejów przeplatane było śpiewem radosnych piosenek, wykonanym przez zaproszony amatorski zespół artystyczny „Violino” z zaprzyjaźnionego Koła z Nowej Huty.

Wśród kilkudziesięciu osób przybyłych na to spotkanie, zaszczycili nas swoją obecnością Pan Wojciech Mierzwa z małżonką. Obecne również były bratanice Pani Heleny Ściborowskiej-Mierzwiny, tj.: Maria Łoboda z córką Katarzyną oraz Helena Kajta. Pani Maria Łoboda przedstawiła życiorys swojej ciotki Heleny, autorki wspomnianych esejów. Pan Wojciech Mierzwa uwiecznił ten wieczór kilkudziesięcioma zdjęciami, za które serdecznie dziękuję w imieniu Koła.

Wieczór odbył się w miłej atmosferze, blasku świec, przy filiżance kawy, herbaty oraz pysznym cieście. Radości i wzruszeń tego wieczoru nie brakowało.

Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów nr 11
w Kościelnikach                       
Elżbieta Budzeń


Kościelniki, w listopadzie 2016 r.

Fot. Wojciech Mierzwa

Free business joomla templates